EP u parataekwondou: Ivan Mikulić i Luka Baković zlatni

Luka Baković slavio je u kategoriji do 75 kilograma, dok je Ivan Mikulić bio najbolji u K44 plus 75 kilograma

Luka Baković

Ivan Mikulić i Luka Baković osvojili su zlatnu medalju na 3. Europskom prvenstvu u parataekwondou što se održava u turskoj Antaliji.

Luka Baković slavio je u kategoriji do 75 kilograma u kojoj je u finalu pobijedio Azerbajdžanca Rovshana Rzayevea 5:3. Baković, inače aktualni svjetski prvak, postao je tako i europski prvak u parataekwondou. U polufinalnom nadmetanju Baković je svladao Ukrajinca Yaroslava Paloka s 10:5.

u kategoriji K44 plus 75 kilograma Ivan Mikulić u četvrtfinalu slavio je zlatnim bodom nakon 8:8 nad Rusom Azamatom Makievom, dok je u  polufinalu pobijedio Rusa Alexandera Lavrova s 12:8.
Drugo zlatno odličje za Hrvatsku Mikulić je donio svladavši Rusa Magomed Magomedova 13:10.

I, dok su Baković I Mikulić slavili svoja zlatna odličja, izbornik Mladen Tomić izjavio je da je ovaj rezultat plod napornog rada, te su se oni svojim nastupom u Antaliji zlatnim slovima upisali u povijest hrvatskog parataekwondoa.