EP u plivanju: Matea Samardžić i Mario Todorović izborili polufinale

Matea je plasman među 16 najboljih ostvarila na 200 leđno, a Mario Todorović na 50 metara delfin

Mario Todorović/Getty Images

Matea Samardžić i Mario Todorović, osigurali su plasman u polufinale Europskog prvenstva u plivanju u Berlinu.  Matea je plasman među 16 najboljih ostvarila na 200 leđno rezultatom 2:15.70 što je u konačnici bilo dovoljno za 15. mjesto. Inače, Matea je polufinale izborila s čak sekundom sporijim vremenom od onoga koji joj je donio plasman u Berlin.

Plasman među šesnaest ostvario je i Mario Todorović koji je u vremenu 23.84 sekunde osvojio je 11. mjesto na 50 metara. U kvalifikacijama je najbrži bio Ukrajinac Andrij Govorov koji je s 22.87 sekundi srušio rekord europskih prvenstava kojega je držao Milorad Čavić.

Marko Krce-Rabar (56.96) i Teo Kolonić (57.38) osvojili su 31. odnosno 38. mjesto i nisu uspjeli izboriti finale.

Ivan Levaj, Mario Todorović, Nikša Stojkovski i Mislav Sever nastupili su u štafeti na 4×100 metara slobodno i osvojili su deveto mjesto s 3:20.57 minute, te im je finale pobjeglo za jedno mjesto.