EP u plivanju: Sanja Jovanović izborila polufinale na 50 leđno

Mario Todorović zapeo je u kvalifikacijama na 100 metara delfin isplivavši 53.42 sekunde čime je osvojio 21. mjesto

Sanja Jovanović/Getty Images

Sanja Jovanović izborila je polufinale na 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u plivanju. Jovanović je dionicu svladala za u vremenu 28.86 sekundi. To je bilo dovoljno za ukupno 12. mjesto, ali hrvatska plivačica morat će pojačati tempo u polufinalu da bi imala ikakve šanse za plasman u finale.

Sanja je ujedno bila jedina predstavnica koja je izborila polufinale. Teo Kolonić i Marko Krce-Rabar nisu uspjeli ući među 16 na 200 metara leđno. Kolonić je plivao 2:03.54 minute što je bilo dovoljno za 22. mjesto, dok je Krce-Rabar bio 30. u vremenu 2:04.42 minute.

Mario Todorović zapeo je u kvalifikacijama na 100 metara delfin isplivavši 53.42 sekunde čime je osvojio 21. mjesto, dok je Nikša Stojkovski bio 52. s rezultatom 55.93 sekunde.