EP u plivanju: Sanja Jovanović sedma na 50 leđno

Hrvatska plivačica dionicu je isplivala za 27.18 sekundi. Slavila je Čehinja Simona Baumrtova koja je plivala 26.26, a Jovanović je od nje bila sporija za 92 stotinke sekunde

Sanja Jovanović osvojila je sedmo mjesto na 50 leđno Europskom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u danskom Herningu. Hrvatska plivačica dionicu je isplivala za 27.18 sekundi. Slavila je Čehinja Simona Baumrtova koja je plivala 26.26, a Jovanović je od nje bila sporija za 92 stotinke sekunde.

Inače, aktualni svjetski rekord u ovoj disiciplini i dalje drži Sanja Jovanović koja je prije četiri godine u Istanbulu otplivala 25.70 sekundi.

Saša Gerbec i Dominik Straga zapeli su u polufinalnim utrkama. Gerbec je bio 19. na 50 prsno (27.34), dok je Straga bio 19. na 100 metara mješovito (54.89).

Ana Radić i Lana Dragojević na 100 prsno zauzele su 46. i 49. mjesto (1:09.85 i 1.10.26), dok je Katarina Radoš u disciplini 100 leptir bila 40. s vremenom 1:00.92.