EP u rukometu: Hrvatska kontrama uništila Rusiju i ostala u igri za polufinale

Utakmica 2. kola skupine II: Hrvatska – Rusija 33:25 (16:11). Hrvatsku u srijedu (20.15) očekuje Poljska u ključnom dvoboju za ulazak u polufinale

Hrvatska reprezentacija/Getty Images

EP, 2. kolo skupine II

HRVATSKA – RUSIJA 33:25

Utakmica 2. kola: Hrvatska – Rusija 33:25 (16:11). Dvorana NRGI Atletion Arena. Gledatelja: 2.000. Suci: Bogdan Stark i Romeo Stefan (obojica Rumunjska).

HRVATSKA: Alilović, Štrlek 3, Ćupić, Vori 5, Kopljar 2, Bičanić 1, Duvnjak 2, Ninčević 3, Horvat 7, Musa, Gojun, Slišković 5, Vuković, Valčić 2, Buntić 3, Losert

RUSIJA: Bogdanov, Šiškarjev 2, Kovaljev 4, Jevdokimov, Gorbok, Igropulo, Atman, Sorokin, Levšin, Skopincev 3, Poljakov 5, Arslanjin 4, Kudinov 2, Piškin 2, Nasirov, Šelemenko, Aflitulin 2, Žitnjikov 1

Sedmerci: Hrvatska 4 (4), Rusija 4 (2).  Isključenja: Hrvatska 2, Rusija 4 minute

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je uvjerljivo Rusiju i tako zadržala izglede za dohvat polufinala Europske smotre u Danskoj. Nakon poraza od Francuske hrvatski su se rukometaši skupili i odličnom partijom u drugom dvoboju II faze natjecanja vratili samopouzdanje. Hrvatska je do važne pobjede stigla zahvaljujući kontrama, ostvarivši četvrtu uzastopnu pobjedu nad Rusima.

U redovima Hrvatske najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa sedam golova, a odlično su ga pratili kapetan Vori i debitant Slišković sa po pet pogodaka. Ruse je predvodio Poljakov s pet golova iz isto toliko pokušaja.

Hrvatska je odlično otvorila susret i nakon pet minuta igre Duvnjak je realizirao kontru za 4:0. Obrana je na početku dvoboja odlično funkcionirala o čemu najbolje govori podatak da su Rusi prvi gol iz igre postigli tek u 11. minuti.

Ruski izbornik Oleg Kulešov ubrzo je pri rezultatu 3:7 bio primoran pozvati minutu odmora. Ista nije donijela puno rezultata budući da su Golužine trupe u 17. minuti nakon dva uzastopna gola debitanta Sliškovića pobjegle na velikih + 8 (3:11). Goluža je tada počeo sa izmjenama, a Rusi su se do kraja poluvremena pribrižili na samo – 4 (11:15), zadržavši priključak. Vodstvo je na pet golova vratio Horvat, efektno realiziravši sedmerac u posljednjim trenucima prvoga dijela.

Hrvatska je u nastavku opet pojačala obranu, natjeravši Ruse na novu seriju pogrešaka. U 39. minuti iskusni Losert skinuo je sedmerac Skopincevu, a kapetan Vori s crte ponovo vratio na + 8 (12:20) i tu je priči bio kraj. Rusi su se još jednom vratili na – 5, ali za potpuni priključak nisu imali ni snage ni vremena. Najbolje hrvatske rukometaše u srijedu (20.15) očekuje Poljska u ključnom dvoboju za plasman u polufinale.