EP u rukometu: Hrvatska krenula rekordnom pobjedom protiv Bjelorusije

Hrvatska - Bjelorusija 33:22. Mirko Alilović imao je odličnu večer. Bjelorusiji je pripalo samo otvaranje utakmice kada je povela 2:0

Mirko Alilović/Getty Images

Skupina D, 1. kolo

HRVATSKA – BJELORUSIJA 33:22 (16:11)

Dvorna Brondby. Gledatelja: 2.300. Suci: Načevski i Nikolov (Makedonija)

HRVAtSKA: Alilović (14 obrana), Losert (2 obrane), Duvnjak 4, Kopljar 1, Vori 3, Gojun 1, Horvat 6, Vuković, Bičanić 4, Buntić 1, Valčić 1, Mandalinić 1, Štrlek 4, Čupić 6, Musa 1, Ninčević

BJELORUSIJA: Čarapenka (7 obrana), Kišou (1 obrana),  Brouka 1, Babičev 4, Zaitsau 1, Kamišik 2, Pukhouski 7, S. Rutenka, Dz. Rutenka 1, Nikulenkau, Šilović 3, Niazhura, Čitabaieu, Baranau, Tsitou, Semenov 3

Sedmerci: Hrvatska 2 (2). Bjelorusija: 5 (2). Isključenja: Hrvatska 12, Bjelorusija 6 minuta.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija uvjerljivom pobjedom protiv Bjelorusije (33:22) otvorila je Europsko prvenstvo. Ako je bilo ikakvih sumnji ili straha uoči prvog ogleda, one su vrlo brzo nestale rekordnim slavljem Hrvatske na Europskom prvenstvima.

Bjelorusiji je pripalo samo otvaranje utakmice kada je povela 2:0. Mirko Alilović već je u tom periodu pokazao da će biti raspoložen. Hrvatska je prvi gol postigla tek u osmoj minuti, ali gol Domagoja Duvnjaka bila je samo najava tri uraganske minute i serije 4:0 od koje se suparnik praktički nije oporavio.

Alilović je bio siguran na vratima, obrana čvrsta, a poneki neiskorišten kontranapad nije se osjetio u ukupnom dojmu. Ivan Čupić donio pet golova prednosti u 20. minuti (10:5), a razmak je na poluvremenu ostao isti zahvaljujući golu Vorija u posljednjoj akciji prvog dijela.

Ako je Bjelorusija gajila ikakve nade u povratak, one su ugašene s dva brzinka pogotka Čupića i Štrleka na otvaranju drugog poluvremena. U 40. minuti Damir Bičanić zabio je 120. gol u dresu reprezentacije za okruglih deset golova prednosti (22:12). Slavko Goluža već u tom periodu počeo je pomalo odmarati igrače jer bilo je jasno da se Bjelorusija teško može vratiti

Razlika je polako rasla, Zlatko Horvat razmaho se u drugom dijelu, a Željko Musa šest minuta prije kraja zabio je 30. pogodak za Hrvatsku