EP u rukometu: Hrvatska ostala bez medalje, Španjolskoj bronca

Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska – Španjolska 28:29 (13:16). Hrvatska nije uspjela osvojiti četvrtu uzastopnu broncu na velikim natjecanjima

Hrvatska reprezentacija/Getty Images

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 28:29

Hrvatska – Španjolska 28:29 (13:16). Dvorana Jyske Bank Boxe. Gledatelja: 12.000. Suci: Bogdan Stark i Romeo Stefan (obojica Rumunjska)

HRVATSKA: Alilović, Štrlek 3, Ćupić 2, Vori 1, Kopljar 1, Bičanić, Duvnjak 8, Ninčević, Horvat 3, Musa 2, Gojun, Slišković 3, Vuković, Valčić, Buntić 5, Losert

ŠPANJOLSKA: Sierra, Perez de Vargas, Gurbindo, Rocas 1, Maqueda 4, Tomas, Entrerrios 2, Sarmiento 2, Aguinagalde 7, Ugalde 2, Andreu, Canellas 8, De Argila 1, Garcia, Rivera 1, Guardiola 1

Sedmerci: Hrvatska 5 (3), Španjolska 5 (5).  Isključenja: Hrvatska 6, Španjolska 6 minuta

Hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela osvojiti četvrtu uzastopnu broncu na velikim natjecanjima. U susretu za treće mjesto EP-a u Danskoj od hrvatskih je rukometaša bolja bila Španjolska  Furiji je tako pripao treći dvoboj dvaju selekcija u borbi za utješnu nagradu. U Pekingu 2008. godine slavili su također Španjolci, dok je na EP-u u Srbiji 2012. bolja bila Hrvatska.

Ovoga puta Španjolska je bila bolja, iskoristivši nervozu hrvatskih rukometaša, koji se očito nisu uspjeli oporaviti nakon polufinalnog poraza od Danske. U redovima Hrvatske najefikasniji su bili Duvnjak s osam i Buntić s pet postignutih golova, dok su Španjolce predvodili Canellas (8) i Aguinagalde (7).

Nakon izjednačenog početka Španjolci su prvi puta na dva gola prednosti pobjegli u petoj minuti nakon što je Ugalde realizirao kontru za 1:3. Hrvatska je brzo odgovorila i golovima Vorija i Duvnjaka dvije minute kasnije opet vratila rezultatski egal. U 15. minuti Španjolci su ponovo pobjegli na + 2, da bi nakon Horvatovog promašenog sedmerca prednost u 19. minuti prvi puta iznosila tri gola razlike (8:11). U 29. minuti nezadrživi Canellas (sedam golova) iz sedmerca je Furiju prvi puta odveo na plus 4, ali je hrabri Slišković u posljednjim trenucima prvoga dijela vratio na – 3 (13:16).

U četvrtoj minuti nastavka Čupić je realizirao drugi sedmerac zaredom i Hrvatsku vratio na samo gol zaostatka (17:18). Nakon što je u nekoliko navrata propuštena prilika za dolazak na samo jedan gol zaostatka Sarmiento u 46. minuti prvi puta diže na + 4 (20:24). Sedam minuta prije kraja Duvnjak je opet smanjio na gol zaostatka (26:27).  Tri minute prije kraja Hrvatska je ostala s igračem više, ali je Kopljar izgubio loptu, a Španjolci preko Aguinagaldea bježe na plus 2 (26:28) i tu je priči bio kraj.