EP u rukometu: Hrvatska poražena od Francuske, Omeyer zaključao vrata tricolora

1. kolo II kruga: Hrvatska - Francuska 25:27 (17:18). Nakon 17 golova u prvome dijelu, Hrvatska je u nastavku postigla samo osam

Hrvatska reprezentacija/Getty Images

Europsko prvenstvo, 1. kolo skupine II

HRVATSKA – FRANCUSKA 25:27

Utakmica 1. kola: Hrvatska – Francuska 25:27  (17:18). Dvorana NRGI Atletion Arena. Gledatelja: 3.500. Suci: Martin Gjeding i Mads Hansen (Danska).

HRVATSKA: Alilović, Štrlek 5, Ćupić 2, Vori 1, Kopljar 7, Bičanić 2, Duvnjak 2, Ninčević, Horvat 2, Musa, Gojun 1, Mandalinić 1, Vuković, Valčić 1, Buntić 1, Losert

FRANCUSKA: Dumoulin, Abalo 3, Guigou 7, Abalo, Sorhaindo 5, Narcisse 2, Fernandez 1, Karabatić 7, Portes 1, Honrubia, Joli, L. Karabatić, Anić, Grebille, Accambray 1, Nyokas, Omeyer

Sedmerci: Hrvatska 3 (2), Francuska 3 (3). Isključenja: Hrvatska 10, Francuska 4 minuta.

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je od najvećeg rivala Francuske u prvome dvoboju druge faze natjecanja. Hrvatska je nakon dobrog prvog dijela u nastavku utakmice bila neprepoznatljiva i upisala prvi poraz na EP-u.

Nakon 17 golova u prvome dijelu, Hrvatska je u nastavku postigla samo osam golova. Posljednja prilika stigla je 45 sekundi prije kraja kada je Horvat smanjio na 26:25, no u sljedećem napadau Karabatić je postavio konačnih 27:25. Poraz nije tragičan, budući da će hrvatski rukometaši imati još dvije prilike (Rusija, Poljska) za dohvat polufinala.

Nakon izjednačenog početka (6:6) Hrvatska je napravila 3:0 seriju iz kontranapada i prvi puta pobjegla na +3 (6:9). No, Francuzi su se vratili i na odmor otišli s plus 1 (18:17).

Prednost je na krilima Omeyera u nastavku povećana i tu je priči bio kraj. Hrvatske rukometaše čeka dan odmora, u utorak (15.45) je dvoboj s Rusijom.