EP u rukometu: Sjajna Hrvatska slomila Švedsku

Utakmica 3. kola: Hrvatska - Švedska 25:24 (10:9). Hrvatska je napravila veliki korak prema polufinalu i u drugi krug prenijet će četiri boda

Getty Images

Europsko prvenstvo, 3. kolo

HRVATSKA – ŠVEDSKA 25:24 (10:9)

Utakmica 3. kola: Hrvatska – Švedska 25:24 (10:9). Dvorana dvorana. Gledatelja: 5.000. Suci: Raluy i Sabroso (oba Španjolska).

HRVATSKA: Alilović, Losert, Duvnjak 6, Kopljar 2, Vori 1, Gojun 1, Horvat 2, Vuković, Bičanić 3, Buntić 6, Valčić, Mandalinić, Štrlek 2, Čupić 2, Musa, Ninčević

ŠVEDSKA: Andersson, Sjöstrand, Persson 2, Källman, Jernemyr, L. Karlsson 6, Ekberg 2, Larholm 2, T. Karlsson 1, Jakobsson 2, Fahlgren, Petersen 2, Ekdahl Du Rietz 1, Zachrisson 3, Nilsson 3, Nielsen.

Sedmerci: Hrvatska 5 (3), Švedska 4 (2).  Isključenja: Hrvatska 6, Švedska 8 minuta.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija pobijedila je Švedsku 25:24 i prenijet će četiri boda u drugi krug natjecanja na Europskom prvenstvu. Kauboji su tek pogotkom Zlatka Horvata u posljednjim sekundama potvrdili pobjedu iako se činilo da će ona biti osigurana puno ranije.

Naime, Hrvatska je cijelo drugo poluvrijeme bila u vodstvu, a kada je Bičanić u 58. minuti zabio za 24:21, a kapetan Švedske Karlsson je zaradio crveni karton i automatski dvije minute, činilo se da je priči došao kraj. Uporni Šveđani nisu odustajali, bili su u igri do posljednje sekunde, ali na kraju nisu uspjeli uzeti barem bod.

Hrvatska je u drugom dijelu dva gola prednosti stekla tek deset minuta prije kraja. Horvat je zabio za 17:16 realiziravši sedmerac, a Hrvatska je ujedno dobila igrača više. Kauboje nije poremetio ni promašaj Štrleka iz kontre, a isti igrač iskupio se ubrzo zabivši za 18:16. Denis Buntić se probudio, oduzeo je jednu loptu i iz kontre pogodio za 20:17 što je u ogledu dvaju čvrstih obrana bila ogromna prednost. U samoj završnici Denis Buntić je s nekoliko ključnih pogodaka odveo kauboje do nove pobjede.

Prvo poluvrijeme ponudilo je rovovsku bitku i Hrvatska je na odmor otišla s golom prednosti što je bilo pozitivno s obzirom da su kauboji imali period od osam minuta bez postignuto pogotka! Šveđani su imali nekoliko prilika da se odvoje, ali nekoliko tehničkih pogrešaka i dobrih obrana Mirka Alilovića održale su Hrvatsku u igri.  Kod 8:9 Alilović je obranio sedmerac i omogućio suigračima da u završnici preuzmu kontrolu nad rezultatom.