EP u taekwondou: Ana Zaninović osvojila naslov europske prvakinje do 53 kilograma!

Splićanka je finalnom meču na EP-u u Bakuu u vrlo izjednačenom dvoboju pobijedila Ruskinju Kim Ekaterimu 10:8 i tako Hrvatskoj osigurala šesto rekordno odličje na smotri

Ana Zaninović/Getty Images

Ana Zaninović nova je europska prvakinja u taekwondou u kategoriji do 53 kilograma! Splićanka je finalnom meču na Europskom prvenstvu u Bakuu u vrlo izjednačenom dvoboju pobijedila Ruskinju Kim Ekaterimu 10:8 i tako Hrvatskoj osigurala šesto rekordno odličje na smotri. Samo dva dana nakon što se naslovom europske prvakinje okitila njezina sestra Lucija (do 49 kg) isto je napravila i Ana!

Ana je u prvom kolu kategorije do 53 kg bila slobodna, da bi u drugom deklasirala Njemicu Roxanu Nothaft prekidom kod 19:3. U trećem ju je kolu čekala Srpkinja Dragana Gladović u borbi za medalju. Zaninović je taj meč pobijedila uvjerljivo rezultatom 19:7.

Polufinalnu borbu Ana je dobila bez stresa i kidanja živaca navijačima na tribinama, prekidom protiv Finkinje Suvi Mikkonen 14:2.