EP u vaterpolu: Hrvatska propustila pobijediti Mađarsku

Utakmica 5. kola: Mađarska - Hrvatska 7:6 (0:2, 4:2, 1:1, 2:1). Utakmicu je obilježio sjajni Josip Pavić s 15 obrana

Josip Pavić/Getty Images

EP u vaterpolu

MAĐARSKA – HRVATSKA 7:6

Utakmica 5. kola: Mađarska – Hrvatska 7:6 (0:2, 4:2, 1:1, 2:1).  Suci: Stavropoulos i Koganov.

MAĐARSKA: Nagy, Gor Nagy, Madaras 1, Erdelyi 2, Vamos 1, Hosnyanszky, J. Decker, Szivos, Da. Varga, De. Varga 1, Toth 1, Harai 1, A. Decker.

HRVATSKA: Pavić, Bukić, Milaković 1, Lončar, Joković 1 (1), Buljubašić, Muslim 1, Bušlje, Sukno 2, Dobud, Šetka 1, Živković,  Bijač.

Igrač više: Mađarska 9 (3), Hrvatska 9 (5). Peterci: Mađarska -, Hrvatska 1 (1).

Hrvatska vaterpolo reprezentacija propustila je pobijediti Mađarsku u posljednjem susretu skupine B, utakmici koja nije imala rezultatski značaj. Hrvatska će u četvrtfinalu u srijedu igrati protiv Italije od 19 sati. Da su izabranici Ivice Tucka uspjeli svladati Mađarsku put u polufinale tražili bi protiv Grčke. Utakmicu je obilježio sjajni Josip Pavić s 15 obrana.

A hrvatski vaterpolisti imaju za čime žaliti, 2:30 minuta do kraja utakmice imali su napad s igračem više, ali prilika je ostala neiskorištena, udarac Bukića obranio je Nagy. Na drugoj strani Harai je sjajno pospremio šraubu za konačnih 7:6.

Inače, Mađarska je do prvog vodstva na utakmici stigla tri minute prije kraja treće četvrtine golom Madarasa. Na drugoj strani vodstvo je poništio Sukno dalekometnim šutem. Minutu prije kraja četvrtine Hrvatska je imala napad s dva igrača više, ali je Joković je nepotrebno brzopleto pucao.  Toth je četiri minute prije kraja donio prednost Mađarskoj, koju je već u idućem napadu poništio Muslim.

Prvu četvrtinu obilježio je sjajni Josip Pavić koji je sakupio šest obrana, a Mađarska nije iskoristila tri napada s igračem  više. Na drugoj strani Milaković je zabio napad s igračem više, a isto je napravio Sandro Sukno 33 sekunde prije kraja prve četvrtine – 0:2.

Druga četvrtina nije mogla bolje početi, Šetka je iz drugog pokušaja svladao Nagyja – 0:3. I onda su krenuli Mađari koji nisu  realizirali tri napada s igračem više, ali su u drugoj četvrtini prva tri gola, dva Erdelyija i jedan Vamosa, zabili s istim  brojem igrača u bazenu. Joković je zabio peterac, a Denes Varga realizirao je prvi napad s igračem više iz četvrtog pokušaja  (4:4).