EP u vaterpolu: Srbija pobijedila Španjolsku, Hrvatska u četvrtfinalu

Utakmica 5. kola, skupina B: Srbija - Španjolska 8:6 (2:2, 1:0, 1:1, 4:3).

Javi Garcia/Getty Images

Europsko prvenstvo u vaterpolu

SRBIJA – ŠPANJOLSKA 8:6

Utakmica 5. kola, skupina B: Srbija – Španjolska 8:6 (2:2, 1:0, 1:1, 4:3). Suci: Naumov i Koryzna.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović 1, Nikić, Aleksić 1, Rađen, Filipović 1, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

ŠPANJOLSKA: Aguilar, Munarriz, Bustos, Roca, Molina 2, Minguell Alferez, Szirányi, Espanol 4, Larumbe, Fernandez, Mallarach, Garcia, Lorrio.

Vaterpolisti Srbije pobijedili su Španjolsku 8:6 i tako osigurali četvrtfinale ujedno promoviravši i Hrvatsku u drugi krug. Izabranicima Ivice Tucka u ovoj utakmici nije odgovarao jedino remi, a Srbija se na kraju pokazala kao prevelik zalogaj za Španjolce koji nisu bili dovoljno učinkoviti u napadu, iako je i Srbija propustila svoju priliku da ranije riješi utakmicu.

Iako su prve dvije četvrtine bile izjednačene Srbija je preuzela kontrolu prije poluvremena. Ćuk je dalekomentim udarcem donio 3:2 tri minute prije kraja druge četvrtine. Španjolci su propustili napad s igračem više 20 sekundi prije kraja, a na drugoj strani ni Srbija nije propustila igračku prednost u posljednjem napadu druge četvrtine.

Španjolska se mučila s igračem više, Srbija je igrala odličnu obranu, a onda u jednoj polukontri preko Mandića stigla do dva gola prednosti (4:2). Iako su Španjolci redom promašivali pokušaje izvana i napade s igračem više, ni Srbija se nije proslavila.  Tri minute prije kraja treće četvrtine propustili su otići na plus tri, pokušaj Stefana Mitrovića zaustavio je španjolski vratar. Na drugoj strani Španjolska je dvije minute prije kraja četvrtine golom Espanol Lifantea ostala u igri (3:4). Srbija u posljednjem napadu opet nije iskoristila igrača više.

Na otvaranju posljednje četvrtine srpski vaterpolisti odigrali su napad s igračem više u kojem nisu uputili ni udarac na gol. Kada ne ide s igračem više, Miloš Ćuk je preuzeo stvar u svoje u ruke i novom dalekometnom bombom pogodio za 5:3. Španjolski vratar nije stigao ni podignuti ruke.

Španjolska je uspijevala držati korak i smanjiti na 4:5, ali nakon obostranog isključenja, Srbija je sjajno izigrala protivničku obranu i Stefan Mitrović poentirao je za 6:4. Španjolska je polako počela tonuti, Srbija je izvela novu polukontru, udarac Milana Aleksića odbio se od vratnice i leđa španjolskog vratara u mrežu za 7:4. Četiri minuta prije kraja utakmice Srbija je imala velikih tri gola prednosti koje nije ispustila.