EP U16 Košarka: Hrvatska propustila pobjedu u završnici

Prvi poraz mladih košarkaša.

Vrijeme je Europskih prvenstava u košarci za mlađe uzraste, a Novi Sad je domaćin prvenstvu uzrasta do 16 godina. Hrvatska košarkaška reprezentacija odigrala je prvi susret u skupini C i doživjela poraz protiv reprezentativaca Turske, rezultatom 70:75.

U vrlo izjednačenoj utakmici košarkaši Hrvatske držali su prednost do posljednje četvrtine. Pred posljednju dionicu Hrvatska je stigla do prednosti od devet poena, što ipak nije bilo dovoljno za prvu pobjedu na natjecanju.

Hrvatski košarkaši posljednje dvije minute nisu zabili koša i samim time teško je bilo očekivati bolji ishod u vrlo napetoj završnici. Hrvatsku je s 21 poenom predvodio Ivan Perasović, dok je poen manje postigao Roko Prkačin. Prva petorka zabila je većinu koševa, dok je klupa pridonijela samo šest poena.

Sutra je na rasporedu susret protiv Njemačke, koja je također poražena, minimalnom prednošću slavili su Grci.