NAJNOVIJE VIJESTI

EP U16 Košarka: Hrvatska u borbu za medalju

Hrvatska je izborila polufinale.

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija do 16 godina u četvrtfinalu svladala je vršnjake iz Litve rezultatom 80:78.

Vrlo izjednačen susret, o čemu govori i konačni rezultat, Hrvatska je za polufinale slavila s dva poena prednosti. Litavci su na poluvremenu vodili s dva poena prednosti, a Hrvatska je tek u trećoj četvrtini uspjela okrenuti rezultat u svoju korist.

Kako se pokazalo na kraju utakmice, sedam koševa razlike u tom djelu bilo je dovoljno za pobjedu i prolazak u polufinale. Matej Bošnjak blokirao je posljednji pokušaj Litavaca i Hrvatska je mogla početi slaviti pobjedu. Ponovno su Hrvatsku do pobjede predvodili Boris Tišma s 25 poena, dok su po 20 poena ubacili Roko Prkačin i Ivan Perasović.