EP U17: Belgija iznenadila Španjolsku, Nizozemska nakon jedanaesteraca do polufinala

Poznati su parovi polufinala.

Odigrana su i posljednja dva četvrtfinalna susreta Europskog U17 prvenstva i saznali smo sve parove polufinala.

U prvom današnjem četvrtfinalu Belgija je s 2:1 iznenadila Španjolsku. Iako je Furija povela pogotkom Alejandro Baena Rodrigueza već u osmoj minuti, u drugom dijelu su Yorbe Vertessen i Jamie Yayi Mpie u razdoblju od samo osam minuta preokrenuli rezultat i donijeli Belgijcima polufinale.

Veliku dramu gledali smo u susretu između Nizozemske i Republike Irske. Nizozemci su poveli golom Van Gelderena iz 62. minute, a samo dvije minute kasnije Parrott je izjednačio i odveo susret u jedanaesterce. Već u prvoj seriji Idahov udarac obranio je nizozemski golman, a s obzirom da su do kraja raspucavanja svi bili precizni, njegova obrana ispostavila se ključnom.

Tako će u polufinalu igrati Italija i Belgija te Engleska i Nizozemska.

EP, U17, četvrtina finala:

Belgija 2:1 Španjolska (Vertessen 41., Mpie 49. / 8. Rodriguez)

Nizozemska 1:1 Republika Irska (Van Gelderen 62. / 64. Parrott) – Jedanaesterci 5:4