EP U17: BiH teško stradala od Njemačke, Nizozemska do minimalne pobjede

Nastavilo se Europsko U17 prvenstvo susretima prvog kola u skupinama C i D, a favoriti su upisali očekivane pobjede.

Skupinu C otvorio je susret Njemačke i Bosne i Hercegovine, a naši susjedi doživjeli su očekivani debakl, završilo je 5:0. U Kostreni utakmica nije zapravo ni počela, a Nijemci su već poveli. Majetschak je izveo korner, a Mai glavom zakucao za 1:0. U 16. minuti već je 2:0, a strijelac je bio Keitel. Svoju terensku inicijativu i dominaciju Elf je u potpunosti iskoristio u nastavku, a ključni igrač bio je Arp, koji je postigao hat-trick. U 50. minuti odbijenu loptu pospremio je u mrežu za 3:0, a samo minutu kasnije povisio je na 4:0. Konačnih 5:0 postavio je u 62. minuti glavom nakon kornera Hackethala.

I u skupini D odigrao se jedan susret, u kojemu je prošlogodišnji polufinalist, momčad Nizozemske, s minimalnih 1:0 pobijedila Ukrajinu. Dugo je vratar Ltaif spašavao svoju momčad, no ništa nije mogao u 61. minuti kad je El Bouchataoui s desetak metara donio pobjedu Nizozemcima. Vrijedi spomenuti kako je Ukrajina imala samo dva udarca na cijelom susretu, od kojih nijedan nije išao u okvir Schendelaara.

Kasnije danas u skupini C će igrati Srbija i Republika Irska, dok će se u skupini D sastati Norveška i Engleska.