EP U17: Engleska pobijedila Italiju, Portugal deklasirao Sloveniju za prvu pobjedu

Odigrane su utakmice drugog kola u skupinama A i B.

U skupinama A i B na Europskom U17 prvenstvu danas su odigrane utakmice drugog kola.

A skupina priredila nam je očekivane rezultate. Švicarska je s 3:0 pobijedila Izrael, a igrač susreta bio je Mambimbi s dva gola. Jednog je zabio i Tushi pa su Švicarci došli na diobu drugog mjesta. Englezi su u drugom susretu nakon preokreta s 2:1 pobijedili Talijane. Poveli su naši susjedi preko Riccardija, no u samo pet minuta nastavka Appiah je prvo izjednačio, da bi Doyle u 69. minuti iz kaznenog udarca donio pobjedu Engleskoj.

U skupini B vidjeli smo ogromno iznenađenje. U skandinavskom dvoboju Norveška je s 2:1 pobijedila Švedsku i približila se četvrtini finala. Iako je Hammar doveo Blagult u vodstvo, dva gola Rekdala bila su dovoljna za veliki preokret. Portugalci su očekivano golovima Correije, Silve, Ribeira i Ramosa deklasirali Sloveniju sa 4:0.