EP U17 Kvalifikacije: Hrvatska poražena od Belgije, Švedska izborila Euro!

Mini Vatreni porazom su se oprostili od nada za put u Englesku.

U posljednjem i odlučujućem trećem kolu kvalifikacija za odlazak na Europsko U17 prvenstvo Hrvatska je na kišnoj Kantridi ugostila Belgiju. Mini Vatreni morali su pobijediti, ali su ovisili i o drugom rezultatu, ne bi li izborili Euro. Na kraju, Belgija je pobijedila s minimalnih 2:1 te time izbacila Hrvatsku iz mogućnosti odlaska u Englesku.

Prvu priliku na utakmici imao je Ramazani, kojemu naš Ziger brani udarac iz osme minute. Četiri minute kasnije Lemoineov pokušaj ponovno brani Ziger, no ništa nije mogao napraviti u 19. minuti kada Ramazani plasiranim udarcem dovodi Belgiju u vodstvo.

Prvi pokušaj u prvom dijelu naši reprezentativci imali su u 26. minuti kada Brnić puca pored gola, a 12 minuta kasnije Delanghe je obranio slobodni udarac Vuškovića i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku Ramazani je iz slobodnog udarca pucao pored gola, a već u 52. minuti izbornik Krpan odlučio se zamijeniti Brnića i u igru uvesti Šarića. No, nije pomoglo. Do rješenja je došlo samo sedam minuta kasnije. Krizmanić je izveo korner, a uslijedila je kontra, Suray je dodao za Lissensa, a on povisio na 2:0.

Uspjeli su naši mladi reprezentativci smanjiti pogotkom Vuškovića iz kaznenog udarca u 67. minuti, no vremena za preokret nije bilo. U posljednjim trenutcima utakmice Putnik je dobio i drugi žuti karton. Ovaj rezultat najviše je pogodovao Švedskoj, koja se remijem bez pogodaka protiv Cipra plasirala na Europsko prvenstvo.

Hrvatska (4-3-3)

Ziger – Hrvoj, Vušković (67. – 11m), Putnik, Jurišić (Kuprešak 79’) – Fruk, Čuić (Svržnjak 62’), Krizmanić – Brnić (Šarić 52’), Marin, Pejić