EP U17 Kvalifikacije: Mlade Hrvatice poražene od Rusije

Mlada ženska U17 nogometna reprezentacija Hrvatske započela je svoj kvalifikacijski ciklus za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine.

U skupini 6 prvi protivnik izabranicama Roberta Krznarića bila je momčad Rusije, koja je ipak bila prejaka i upisala 2:0 pobjedu. Susret, kao i cijela kvalifikacijska skupina, igra se u Švedskoj, a čast otvaranja ove skupine pripala je Skarsjovallen stadionu u Ljungskileu.

Od samog početka susreta Ruskinje su nametnule terensku inicijativu, Govor, Komissarova i Rubtsova nisu bile precizne, no u 36. minuti Komissarova je izvela korner, Mandić blokirala pokušaj Petrove, a na odbijenu loptu došla Kulakova i zabila za 1:0.

U nastavku smo gledali sličnu priču, pucale su Rubtsova, Kozik i Komissarova, prije nego je u 68. minuti Komissarova postavila konačnih 2:0. Statistika dovoljno govori, mlade Vatrene uputile su svega tri udarca, od kojih nijedan u okvir gola, dok je Rusija imala 18 udaraca.

U drugoj utakmici ove skupine Švedska je na Rimnersvallen u Udevalli s minimalnih 1:0 pogotkom Lan iz 19. minute srušila Izrael.