EP U17 Kvalifikacije: Šveđanke utrpale Hrvatskoj čak 11 pogodaka

U drugom kolu kvalifikacijske skupine 6 za odlazak na Europsko U17 prvenstvo za žene Hrvatska je gostovala na Skarsjovallenu u Ljungskileu i izgubila od Švedske s uvjerljivih i ponižavajućih 11:0.

Prije ove utakmice te juniorske momčadi sastale su se četiri puta, a sva četiri puta Šveđanke su slavile i to s ukupnom gol razlikom od 23:1. Iznimka nije bila ni danas te su već u četvrtoj minuti preko Olsson došle u vodstvo. Sedam minuta kasnije Klingwall je pogodila stativu, da bi Paulsson iz kaznenog udarca, kojeg je skrivila golmanica Mandić upravo na njoj, u 17. minuti povisila na 2:0. Samo tri minute kasnije Lang zabija za 3:0, prije nego je Olsson u 28. minuti svojim drugim golom zabila za 4:0. Tek što se krenulo sa centra, Blagult je iskoristio pogrešku u obrambenom dijelu Hrvatske, a lopta je došla do Vidlund, koja je tako povisila na 5:0, a na semaforu je bila tek 29. minuta.

Do kraja prvog dijela nizale su se prilike Švedske, no i mlade Vatrene imale su svoju zlatnu priliku, no Pernar je u 36. minuti pogodila stativu. Kazna je stigla u 40. minuti kada Vidlund povisuje na 6:0. Fenomenalnim golom direktno iz kornera Berglund je u 48. minuti zabila za 7:0, da bi Paulsson s dva brza gola u 59. i 64. minuti došla do svog hat-tricka i povisila rezultat na 9:0. Četiri minute prije kraja Sjogren je nakon povratne lopte Walentowicz povisila na 10:0, da bi Paulsson svojim četvrtim golom minutu prije kraja postavila konačnih 11:0.

Tako su izabranice Roberta Krznarića nakon poraza od Rusije (2:0) u prvom kolu ostale bez šansi za prolaz dalje. U drugoj utakmici ove skupine Rusija je s minimalnih 1:0 pogotkom Solonovich iz druge minute sudačke nadoknade pobijedila Izrael na Udevalli pa su sada obje momčadi na vrhu s po šest bodova.