EP U17 Kvalifikacije (Ž): Hrvatska upisala i treći poraz, Šveđanke prošle dalje

Ni u posljednjem, trećem kolu skupine 6 kvalifikacija za Europsko U17 prvenstvo za žene Hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela upisati pobjedu. Na Skarsjovallen stadionu u kišovitom Ljungskileu Izraelke su nakon preokreta pobijedile 2:1.

Naše igračice bolje su otvorile susret, Pernar je imala dva udarca u ranoj fazi, a Shulman je morala braniti pokušaj Petarić u 16. minuti. Ipak, u nastavku akcije lopta je došla do Stančić, koja je proigrala Lucić, a ona zabila za 1:0. Nije dugo trajalo veselje naših mladih Vatrenih. Samo tri minute kasnije Nelson-Levy izvela je slobodni udarac, a Al Ramhe izjednačila. Do odmora vidjeli smo još samo pokušaj Blokhin, kojeg je Mandić s lakoćom obranila.

Nastavak je ponovno bolje otvorila Hrvatska. Dugandžić je imala dvije prilike, no bila je neprecizna, a Ozel na drugoj strani nije iskoristila priliku s desetak metara. Ključni trenutak susreta dogodio se u 67. minuti, kada je Previšić zaradila drugi žuti karton zbog prekršaja nad Ozel. Izraelke su to iskoristile svega dvije minute kasnije kad je Nelson-Levy zabila za preokret i prvu izraelsku pobjedu. Frustracije naših mladih igračica pokazala je i Pernar, koja je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zaradila crveni karton pa je Hrvatska susret završila s devet igračica.

Izrael (4-2-3-1)

Shulman – Cohen, Edri, Didita, Avrahami – Nelson-Levy (69.), Cohen – Al Ramhe (19.), Polishuk (Finkelstein 60′), Porat (Ozel 53′) – Blokhin

Hrvatska (4-3-3)

Mandić – Kovač (Miočinović 52′), Pavičić, Previšić, Dugandžić – Gegollaj, Kurkutović, Petarić – Lucić (16.), Stančić (Van As 60′), Pernar

Vrijedi spomenuti i kako je u drugoj utakmici odigranoj na Rimnersvallen stadionu Švedska u izravnom dvoboju za prolazak skupine sa čak 7:0 deklasirala Rusiju i izborila drugu fazu natjecanja, koja je na rasporedu u veljači iduće godine. Pogotke za Blagult postigle su Lindell (1.), Klingwall (21. – 11m), Vidlund (23.), Olsson (29., 30., 48.) i Lindwall (76.)