EP U17 (Ž): Navarro s dva gola Španjolkama donijela naslov, Finska prvi put u povijesti brončana

Furija je konačno slomila Elf u finalu.

Veliko finale Europskog U17 prvenstva za žene na Suduva Stadium u litavskom Marijampolu odigrale su Njemačka i Španjolska. Bilo je ovo njihovo četvrto finale u posljednjih pet godina, a nakon što su prethodna tri gubile, Španjolke su konačno došle do pobjede i trofeja.

Igračica utakmice bila je Eva Navarro, strijelac oba pogotka. Prvo je u 46. minuti kapetanica Furija natrčala na loptu Arane i zabila za 1:0, da bi sedam minuta prije kraja nakon odličnog soloprodora otklonila bilo kakvu opasnost o eventualnim produžecima te osigurala Španjolskoj četvrti trofej u povijesti.

Vrijedi spomenuti i kako je u utakmici za treće mjesto Finska nakon preokreta s 2:1 pobijedila Englesku. Ova utakmica ujedno je služila i kao utakmica koja je odlučivala o putniku na Svjetsko U17 prvenstvo za žene, koje će se igrati od 13. studenog ove godine. Iako su Lavice golom Park povele, Huhta i Kantanen preokrenule su i donijele prvi, povijesni nastup na Mundijalu za Finsku.