EP U17: Škotska uvjerljiva na otvaranju, Mađari šokirali Francuze

Počelo je Europsko U17 prvenstvo, koje se do 19. svibnja održava u Hrvatskoj. I dok čekamo početak utakmice koja nas najviše zanima, one između Hrvatske i Italije, donosimo pregled preostalih danas odigranih utakmica.

U našoj skupini pravi derbi igrali su Turska i Španjolska, a Furija je pobijedila 3:2. Već u petoj minuti Babacan je centrirao, a Gunes doveo u vodstvo Turke, da bi šest minuta kasnije Karaahmet povisio na 2:0. Ipak, tada kreće preokret Španjolske. Prvo je u 24. minuti slobodni udarac izveo Ruiz, a Gomez glavom smanjio na 2:1, a zatim je Ruiz devet minuta kasnije iz kaznenog udarca izjednačio. Pobjedu Španjolcima donio je Morey osam minuta prije kraja.

Skupina B otvorena je susretom Škotske i debitanata na ovom natjecanju, Farskih Otoka, a završilo je 2:0. Farski Otoci držali su se sve do 59. minute, no tada Cameron zabija za 1:0, a svega osam minuta kasnije Watt je izveo korner, a Aitchison postavio konačnih 2:0. Do kraja susreta još je Hedinsson zaradio crveni karton.

Prvo veliko iznenađenje priredila nam je Mađarska, koja je s 3:2 pobijedila Francusku. Dugo smo čekali na prvi gol, da bi u tri minute pala dva. Prvo je Gouiri doveo Francuze u vodstvo u 36. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Csoboth izjednačio. U prvim sekundama drugog dijela Csoboth je svojim drugim golom potpuno preokrenuo rezultat, a Bencze je odbijenu loptu u 52. minuti poslao u mrežu za 3:1. Do kraja susreta Gouiri je iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi smanjio na 3:2, no vremena više nije bilo i Mađarska je upisala prvu pobjedu.

EP U17, prvo kolo:

Skupina A

Turska 2:3 Španjolska (Gunes 5., Karaahmet 11. / 24. Gomez, 33. – 11m Ruiz, 72. Morey)