EP U17 Skupina B: Mađarska i Francuska izborili četvrtfinale

Odigrane su i posljednje utakmice trećeg kola skupine B Europskog U17 prvenstva, koje se održava u Hrvatskoj i saznali smo dva nova četvrtfinalista.

Mađarska se lako obračunala s Farskim Otocima i pobjedom od 4:0 osigurala prvo mjesto skupine. Bilo je samo pitanje kad će Mađari probiti obranu protivnika, a to se dogodilo u 24. minuti. Szereto je izveo korner, a Torvund glavom zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Kiss je probio desnu stranu i prizemno centrirao, a Szoboszlai povisio na 2:0. U 29. minuti nastavio se blitzkrieg Mađara i Torvund svojim drugim golom povisuje na 3:0. Konačnih 4:0 djelo je Szoboszlaija, koji je u 48. minuti iz slobodnog udarca svojim drugim golom odveo Mađarsku na prvo mjesto skupine.

U drugom susretu Francuska je u posljednjim minutama izborila pobjedu nad Škotskom 2:1 i prošla dalje. U 34. minuti Middleton je za Škote pogodio stativu, a nakon toga Francuzi su krenuli u kontru i izborili korner. Njega je izveo Adli, a Gouiri glavom zabio za vodstvo Francuske. Međutim, u drugoj minuti drugog dijela Watt je izveo korner, a Rudden glavom izjednačio. Ipak, u 80. minuti Gouiri svojim drugim golom odvodi Francusku u četvrtfinale.