EP U17: Turska pobijedila Hrvatsku, juniori bez šansi za četvrtfinale

Hrvatska U17 reprezentacija doživjela je i drugi poraz na Europskom U17 prvenstvu. Naša domaća reprezentacija na Rujevici u Rijeci poražena je od Turske 4:1 čime se oprostila od šanse za ulazak u četvrtfinale.

Mogli su Mini Vatreni već u drugoj minuti doći do vodstva, pošto se Šego našao sam pred Ozerom, no turski vratar obranio je njegov pokušaj. Prvi udarac Turci su uputili u desetoj minuti, no Akgun je pucao daleko pored gola. Tri minute kasnije pucao je i Kreković, no ponovno je Ozer upisao lijepu obranu.

U 18. minuti gosti dolaze u vodstvo. Gul je centrirao, a Karaahmet iz prvog udarca u okvir zabio za prednost Turske. Samo dvije minute kasnije pokušao je Marin iz slobodnog udarca izjednačiti, no Ozer je upisao novu obranu. Do kraja poluvremena još je Gul upisao dva udarca pored gola i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Turske.

Na samom početku drugog dijela Pršir se našao u odličnoj prilici, no s dvadesetak metara pucao je pored gola. Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 49. minuti. Babacan je pucao, Kotarski uz pomoć stative kratko odbio, a na odbijenu loptu natrčao Gul i povisio prednost Turske na 2:0.

Hrvatska je relativno brzo uspjela smanjiti na 2:1. U 65. minuti Krizmanić je glavom pucao preko gola, no dvije minute kasnije Šego je centrirao, a Marin donio nadu za bod. Međutim, u 68. minuti Adiguzel je pogodio stativu, a nakon kornera Babacana stoper Kabak je glavom ponovno vratio Turcima prednost od dva gola razlike. Konačnih 4:1 djelo je Radića, koji je u posljednjoj minuti nespretno zabio autogol.