EP U17: Turska i Španjolska prvi polufinalisti

Odigrana su prva dva četvrtfinalna susreta Europskog U17 prvenstva u Hrvatskoj i saznali smo prva dva polufinalista. Očekivano, to su momčadi Turske i Španjolske.

Turska je u prvom polufinalu s minimalnih 1:0 pobijedila Mađarsku, a unatoč velikoj dominaciji (4 – 11 udarci, 3 – 6 u okvir), jedini gol zapravo je bio autogol. U 20. minuti korner je izveo Kesgin, Adiguzel pucao, a Andras Csonka skrenuo loptu u vlastitu mrežu i na taj način donio pobjedu Turskoj.

U drugoj utakmici gledali smo derbi između Španjolske i Francuske, a Furija je nakon preokreta upisala 3:1 pobjedu. U prvom dijelu vidjeli smo tri udarca u okvir i sva tri završila su u mreži. Francuze je u vodstvo doveo Gouiri, koji je u devetoj minuti s desetak metara zabio za 1:0. Ipak, prizemni udarac Moreyja iz 17. minute izjednačio je rezultat, da bi u 35. minuti naš sudac Fran Jović vidio kako je Lacroix srušio Mirandu u kaznenom prostoru i dosudio kazneni udarac, kojeg Ruiz pretvara u vodstvo Španjolske od 2:1. Do rješenja utakmice dolazi u 56. minuti. Ruiz je lijepom dubinskom loptom pronašao Gomeza, koji prolazi Cremillieuxa i u praznu mrežu zabija za konačnih 3:1.