EP U17 (Ž): Finska izbacila Nizozemsku, Engleska deklasirala Italiju

Poznate su sve sudionice polufinala.

Odigrano je i posljednje, treće kolo grupne faze natjecanja na Europskom U17 prvenstvu za žene, čime smo saznali sve sudionice polufinala.

U skupini A Njemačka je očekivanim deklasiranjem Litve od 8:0 izborila polufinale. Domaća momčad dobro se držala sve do 35. minute, kada Gia Corley zabija za vodstvo. U drugom dijelu vidjeli smo totalni masakr Njemica. Ivana Fuso prvo je povisila na 2:0, Weidauer je postigla dva gola, Martinez hat-trick, a Fudalla jedan gol za konačnih 8:0. Ogromnu senzaciju priredila je Finska, koja je pobjedom od 2:1 nad Nizozemskom senzacionalno prošla dalje. Juvonen i Vuorinen dovele su Finkinje u vodstvo, a Romee Leuchter tri minute prije kraja iz kaznenog udarca samo je uspjela smanjiti na konačnih 2:1.

U skupini B vidjeli smo uvjerljive pobjede polufinalistica. Španjolska je s 5:0 deklasirala Poljsku i potvrdila prvo mjesto skupine. Golove su postigle Diaz, Quintero, Montes i Navarro (dva). Engleska je na krilima Ebony Salmon, koja je postigla hat-trick, srušila Italiju sa 4:0, a gol je dodala i Annabel Blanchard. Italija je tako završila natjecanje bez ijednog postignutog pogotka.

Time smo saznali i parove polufinala. Njemačka će u finalu prije finala igrati protiv Engleska, dok će Finska tražiti novo čudo protiv Španjolske.

EP, U17, žene, treće kolo:

Skupina A

Njemačka 8:0 Litva (Corley 35., Fuso 44., Weidauer 47., 80+2., Martinez 56., 57., 65., Fudalla 76.)

Nizozemska 1:2 Finska (Leuchter 77. – 11m / 50. Juvonen, 73. Vuorinen)

Skupina B

Španjolska 5:0 Poljska (Navarro 8. – 11m, 34., Diaz 40., Quintero 61., Montes 66.)

Engleska 4:0 Italija (Salmon 47., 63., 65., Blanchard 72.)