EP U17 (Ž): Nizozemska deklasirala Litvu, remi Italije i Španjolske

Započelo je prvo nogometno natjecanje za žene ovog proljeća.

Danas je u Litvi i službeno započelo Europsko nogometno U17 prvenstvo za žene, koje će se do 21. svibnja održati u Marijampolu, Alytusu i Šiauliaiju. Naslov pobjednica brane Nijemice, koje su u prošlogodišnjem finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca s 3:1 pobijedile Španjolsku.

I baš je Njemačka otvorila ovo natjecanje minimalnom, 2:1 pobjedom protiv Finske. Činilo se da će Skandinavke upisati senzacionalnu pobjedu nakon što su povele u 53. minuti golom Vuorinen, no Shekiera Martinez je u 71. i 80. minuti s dva gola preokrenula rezultat i donijela pobjedu braniteljicama naslova.

U drugoj utakmici ove skupine domaćin Litva ugostila je Nizozemsku i očekivano izgubila 9:0. Već u drugoj minuti Ubartaite je zabila nespretni autogol, da bi u desetoj minuti Van De Westeringh povisila na 2:0. Ista igračica do kraja susreta došla je do hat-tricka, Van De Velde, Tromp i Foederer postigle su po jedan pogodak, a Romee Leuchter dva.

B skupina ponudila nam je dva remija. Viceprvakinje Španjolke remizirale su s Italijom, dok je Poljska uzela veliki bod Engleskoj, završilo je 2:2. Svi pogotci, zanimljivo, pali su u drugom dijelu. Filipczak je dovela Poljakinje u prednost u 48. minuti, no Park i Mckenzie su u 58. i 68. minuti preokrenule rezultat. Ipak, Tomasiak je u drugoj minuti sudačke nadoknade izjednačila i unijela neizvjesnost u ovu skupinu.

EP, U17, žene, prvo kolo:

Skupina A

Finska 1:2 Njemačka (Vuorinen 53. / 71., 80. Martinez)

Litva 0:9 Nizozemska (2. – ag Ubartaite, 10., 17., 79. Van De Westeringh, 15. Van De Velde, 25., 75. Leuchten, 29. – 11m Tromp, 60. Foederer)