EP U17 (Ž): Njemačka i Španjolska izborile novo finale

Španjolska i Njemačka sastat će se u finalu ovogodišnjeg Europskog U17 prvenstva za žene. Bit će to repriza prošlogodišnjeg finala, u kojeg se Furija plasirala i četvrtu uzastopnu godinu, dok će to Njemicama biti treće finale u posljednje četiri godine.

U prvom polufinalu Španjolska je s 2:0 pobijedila Nizozemsku. Već u petoj minuti Levels je srušila Bautistu u kaznenom prostoru, a Talijanka Marotta pokazala je na bijelu točku. Upravo je Bautista bila sigurna izvođačica i dovela Španjolsku u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavila je Pina, koja je nakon sjajnog soloprodora prošla Ursem, Leveli i Van Domselaar i odvela Španjolsku u finale. Vrijedi istaknuti kako Nizozemke nisu uputile nijedan udarac na cijelom susretu.

Njemačka je izborila finale nakon što je u drugom polufinalu boljim izvođenjem jedanaesteraca s ukupnih 4:3 pobijedila Norvešku. Skandinavke su i povele u sedmoj minuti nakon što je Tvedten uz pomoć stative zabila za 1:0. Međutim, Lohmann je u 44. minuti glavom nakon kornera Nusken izjednačila i odvela susret u izvođenje jedanaesteraca. Iako je Sneve obranila prva tri pokušaja Njemica, od četvrte do šeste serije Johannes je obranila tri jedanaesterca Norvežankama, a Brunner je iskoristila posljednji jedanaesterac i odvela Njemačku u finale.

Veliko finale između Njemačke i Španjolske na rasporedu je u nedjelju, 14. svibnja, od 18:30 na Doosan Areni u Plzenu.