EP U17 (Ž): Španjolska pobijedila Englesku, Finska deklasirala Litvu

Bez većih iznenađenja drugog kola.

Odigrane su utakmice drugog kola na Europskom U17 prvenstvu za žene, u kojima smo vidjeli zanimljive rezultate.

U skupini A dvije neporažene momčadi, Njemačka i Nizozemska, remizirale su 2:2 i približile se polufinalu. Povele su Nizozemke i 2:0 golovima Hendriks i Grant, no nakon crvenog kartona Dinkle, Njemice su preko Martinez u 73. i Donhauser u 80+4. minuti uspjele osvojiti bod. Drugu utakmicu ove skupine odigrale su Finska i Litva, a domaća reprezentacija doživjela je neugodan, 4:0 poraz. Golove za Skandinavke zabile su Koivisto iz kaznenog udarca te Huhta, koja je postigla hat-trick.

Prvu pobjedu na ovom natjecanju Španjolke su ostvarile u skupini B. S 2:1 Furija je pobijedila Englesku, a povela je već u četvrtoj minuti preko Arane. Salmon je u 26. minuti uspjela izjednačiti, no deset minuta prije kraja Navarro je zabila za pobjedu. Poljska i Italija remizirale su bez pogodaka.

Skupina A

Njemačka 2:2 Nizozemska (Martinez 73., Donhauser 80+4. / 28. Hendriks, 52. Grant)

Litva 0:4 Finska (26.,, 39., 63. Huhta, 52. – 11m Koivisto)