EP U18 Košarka: Hrvatska u razigravanje za mjesta

Još jedan poraz naših mladih košarkaša.

Večeras je hrvatska muška juniorska košarkaška reprezentacija odigrala utakmicu osmine finala protiv Njemačke. Nakon minimalnog vodstva na poluvremenu, reprezentativci Hrvatske u nastavku su propustili pobjedu, Njemačka je slavila rezultatom 60:73.

Hrvatska je u prvoj četvrtini povela, no nakon toga protivnici preuzimaju vodstvo i drže ga do samog kraja prve dionice. U drugoj četvrtini Njemačka je stigla do devet koševa prednosti, međutim, hrvatski juniori se vraćaju i na poluvrijeme odlaze s prednošću.

Dvije minute prije kraja trećeg djela rezultat je bio izjednačen, na semaforu je bilo 40:40. Nekoliko promašenih šuteva Hrvatske koriste Nijemci i ponovo stižu do prednosti od pet koševa, no unatoč tome igralo se vrlo otvoreno i obje reprezentacije mogle su stići do pobjede. Više koncentracije u posljednjim trenucima utakmice imali su protivnici i tako slavili prolazak u osminu finala.

Ponovno je Filip Vujičić bio najbolji strijelac Hrvatske, s postignutih 15 koševa, tome je dodao i osam skokova. U petak hrvatski juniori u borbi za mjesta od 9. do 16., igraju protiv reprezentacije Ukrajine.