EP U18 Košarka: Jedna četvrtina premalo za pobjedu

Još jedan poraz mladih košarkaša.

Hrvatska muška juniorska košarkaška reprezentacija odigrala je posljednju utakmicu skupine A na Europskom prvenstvo za uzrast do 18 godina. Upisala je i drugi poraz, reprezentacija Grčke pobijedila je rezultatom 67:76.

Početak susreta bio je sasvim izjednačen do rezultata 6:6, da bi na kraju prve trećine protivnici iz Grčke vodili s 15 koševa razlike. Do kraja prvog djela Hrvatska nije uspjela smanjiti zaostatak iz prvih deset minuta te je protivnik na odmoru vodio sa čak 17 poena prednosti.

Nakon odmora bude se košarkaši Hrvatske i uporno smanjuju zaostatak. U posljednju dionicu susreta ulazi sa samo pet koševa zaostatka. Na kraju se ispostavilo, da jedna četvrtina nije bila dovoljna za drugu pobjedu u skupini. Najkorisniji u redovima Hrvatske bio je Filip Vujičić s postignutih 15 koševa, dok je na terenu odigrao skoro 35 minuta.