EP U18 Košarka: Prvi poraz Hrvatske na prvenstvu

Naši juniori upisali su prvi poraz.

U Latviji hrvatski košarkaši do 18 godina odigrali su drugu utakmicu skupine A. Nakon pobjede nad domaćinom, u drugom kolu bolji su bili vršnjaci iz Italije, pobijedili su rezultatom 67:74.

Sjajno je Hrvatska otvorila susret i poslije deset minuta vodila s 20:10. U drugom djelu igra Hrvatske je stala, a postigla je tek 13 koševa. Protivnici su to iskoristili i do kraja poluvremena preuzeli vodstvo rezultatom 33:34.

U nastavku je Hrvatska pokušavala doći do prednosti, međutim, Talijani su uspjeli zadržati prednost na kraju treće četvrtine. U posljednjoj dionici susreta protivnici su uspjeli izboriti dvocifrenu prednost i Hrvatska se više nije uspjela rezultatski vratiti u susret. Najbliže su bili pred sam kraj, kada su stigli na šest koševa zaostatka, a susret je završen prednošću Italije od sedam koševa. Najbolji u redovima Hrvatske bio je Luka Šamanić s 23 koša, uz to je skupio i devet skokova.

U utorak s početkom u 13 sati Hrvatska igra protiv Grčke, koja je u prvom susretu svladala Italiju.