EP U18 Košarka (Ž): Drugo poluvrijeme kobno po pobjedu košarkašica

Prvi poraz naših košarkašica.

Hrvatska juniorska ženska košarkaška reprezentacija odigrala je drugu utakmicu na Europskom prvenstvu u Italiji. Pobjeda je pripala protivnicama iz Belgije, koje su slavile rezultatom 56:67, zahvaljujući odličnoj igri u trećoj četvrtini.

Hrvatska je do poluvremena držala priključak s favoriziranim Belgijankama, prvu četvrtinu su dobile sa šest poena prednosti, dok je na poluvremenu Hrvatska zaostajala samo pet koševa. Belgijanke su odličnom igrom u trećoj četvrtini stigle do prednosti 17 koševa, što je ipak bilo nedostižno za hrvatske košarkašice.

Posljednja četvrtina pripala je Hrvaticama, ali više od smanjenja zaostatka nisu uspjele postići. U redovima Hrvatske ponovo je najučinkovitija bila Nika Mühl s postignutih 12 poena.

Sutra je na rasporedu i treća utakmica u skupini, Hrvatska će se suprotstaviti vršnjakinjama iz Švedske.

EP U18, 2. kolo: Hrvatska – Belgija 56:67 (10:16, 16:15, 11:23, 19:13)