EP U18 Košarka (Ž): Hrvatska do pobjede nakon odličnog drugog poluvremena

Visoka pobjeda Hrvatske.

Hrvatska ženska juniorska košarkaška reprezentacija igra posljednje utakmice Europskog košarkaškog prvenstva u Udinama, uzrasta do 18 godina. Prolaskom u razigravanje Hrvatska je osigurala ostanak u A skupini. Pretposljednjeg dana odigrale su protiv Poljske i slavile pobjedu rezultatom 75:49.

Do poluvremena moglo se vidjeti vrlo izjednačenu utakmicu, gdje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. Nakon prve četvrtine vodila je Poljska, dok se na odmor otišlo prednošću Hrvatske, na semaforu je bilo 26:25.

Poslije odmora Hrvatska kreće u ofenzivu i postiže duplo više koševa u trećem djelu od protivnica, što im na kraju treće četvrtine donosi prednost od 13 poena. Do kraja susreta još su povećale prednost, završeno je prednošću od 26 poena, a Lorena Mihić bila je najučinkovitija sa 14 koševa.

Sutra je na rasporedu posljednji dan Europskog prvenstva, a Hrvatska u borbi za deveto mjesto dočekuje boljeg s utakmice između Italije i Srbije.