EP U18 Košarka (Ž): Hrvatska poražena u osmini finala

Naše košarkašice ispale su iz borbe za medalju.

Hrvatska juniorska ženska košarkaška reprezentacija u drugom djelu Europskog prvenstva u Italiji poražena je već na prvoj stepenici. Rezultatom 58:63 bolje su bile reprezentativke susjedne Mađarske.

Hrvatske reprezentativke loše su ušle u susret i već nakon prvih deset minuta zaostajale za velikih deset koševa. Do poluvremena slika se nije promijenila i Mađarice su još povećale svoju prednost, koja je na poluvremenu iznosila 17 poena.

U nastavku Hrvatska pronalazi ritam i dobija treću četvrtine s poenom razlike. U posljednjem djelu susreta ponestalo je hrvatskim košarkašicama za veliki preokret i morale su priznati poraz Mađarskoj.

Hrvatska nastavlja natjecanje u borbi za mjesta, od 9. do 16. mjesta na prvenstvu.