EP U18 Košarka (Ž): Na otvaranju košarkašice svladale domaćine

Odličan početak naših košarkašica.

Počelo je Europsko košarkaško prvenstvo za žene do 18 godina, a održava se u talijanskim Udinama. Hrvatska ženska juniorska reprezentacija nastupa u skupini A, s domaćinima Italijom, Belgijom i Švedskom. U prvom susretu hrvatske košarkašice svladale su domaću izabranu vrstu rezultatom 56:52.

Čvrst i vrlo izjednačen susret na kraju je pripao hrvatskim košarkašicama. Prva četvrtina završena je prednošću Talijanki, ipak, do poluvremena Hrvatska okreće rezultat u svoju korist te na odmoru vodi s minimalnom prednošću. Na poluvremenu Hrvatska je vodila s 23:22.

U nastavku slika se nije promijenila, pa je u vodstvu ponovo došlo do promjene te su nakon treće četvrtine vodile Talijanke. U posljednjoj četvrtini rezultat je bio poravnat do 48:48, tada do prednosti stižu reprezentativke Hrvatske i upisuju važnu pobjedu na otvaranju turnira. Najbolja u redovima Hrvatske bila je Nika Mühl s ubačenih 15 poena.

Danas s početkom u 16:30 Hrvatska igra protiv Belgije, koja je u prvom susretu svladala Švedsku.

EP U18, 1. kolo: Hrvatska – Italija 56:52 (10:15, 13:7, 14:17, 19:13)