EP U18 Košarka: Za kraj pobjeda Hrvatske, Srbija europski prvak

Zaključeno je Europsko prvenstvo.

Hrvatska juniorska muška košarkaška reprezentacija završila je s nastupima na Europskom prvenstvu u Latviji. Posljednju utakmicu su odigrali protiv reprezentacije Turske i slavili tek nakon produžetka, rezultatom 74:72.

Prva četvrtina pripala je Turcima i u prvih deset minuta obje momčadi postigle su najviše koševa, završeno je 19:24. Sljedeće dvije četvrtine pripale su Hrvatskoj i u posljednju dionicu momčadi su otišle izjednačenim rezultatom.

Imala je Hrvatska u posljednjim sekundama priliku za postizanjem pobjedničkog koša, ipak, ostalo je izjednačeno i otišlo se u produžetke. Pobjednički koš postigao je Jan Palokaj, tri sekunde prije kraja produžetka. Jure Planinić s 24 postignuta poena bio je najbolji strijelac Hrvatske.

U finalu Srbija je pobijedila domaćine rezultatom 99:90 i osvojila naslov europskog prvaka.