EP U19: Engleska nakon drame pobijedila Tursku, Ukrajina šokirala Francusku!

Odigrane su i prve utakmice skupine B.

Skupina B na Europskom nogometnom U19 prvenstvu započela je dosta iznenađujućim rezultatima.

Englezi, branitelji naslova, su jedva s 3:2 uspjeli pobijediti Tursku, koju je u vodstvo doveo Guven Yalcin već u drugoj minuti. Uslijedila su tri uzastopna pogotka Tri Lava, u strijelce su se upisali Tanganga, Brereton i Embleton. Ipak, Guclu je dao nadu Turcima za bod, no do remija nisu došli.

Pravu senzaciju u Vaasi je priredila Ukrajina, koja je s 2:1 pobijedila Francusku. Već u 13. minuti Tsitaishvili je šokirao Trikolore nakon centaršuta Konoplije iz slobodnog udarca, no ubrzo su se Francuzi konsolidirali i preko Guitane u 23. minuti izjednačili. Ipak, nakon isključenja Sarra, Ukrajinci su preuzeli terensku inicijativu i do pobjede došli zahvaljujući pogotku Buletse četiri minute prije kraja.

EP, U19, skupina B, prvo kolo:

Turska 2:3 Engleska (Yalcin 2., Guclu 57. / 22. Tanganga, 45+2. Brereton, 54. Embleton)

Francuska 1:2 Ukrajina (Guitane 23. / 13. Tsitaishvili, 86. Buletsa)