EP U19 Kvalifikacije (Ž): Slovačka u Ludbregu deklasirala Hrvatsku

Loš početak kvalifikacija.

Hrvatske ženske nogometne reprezentativke uzrasta U19 na Gradskom stadionu Podravina u Ludbregu su ugostile Slovačku u sklopu prvog kola skupine 1 kvalifikacija za Europsko U19 prvenstvo za žene.

Naše nogometašice poražene su s uvjerljivih 6:0 te su si svele šanse za prolazak dalje na minimum. Mini blitzkrieg Slovakinja vidjeli smo u 17. i 18. minuti kada su pogotke postizale Bielikova i Bogorova. Borogova je zatim zabila još jedan gol u 54. minuti, da bi u razmaku od 13 minuta, između 65. i 78., Žemneryova, Kalaberova i Ninajova postavile konačan rezultat.

U drugoj utakmici naše skupine pogotcima Palmer (dva), Morgan, Naz (tri), Ravenscroft, Rodgers i Park Engleska je nadvisila Maltu sa čak 9:0. Upravo protiv Tri Lava Hrvatice će igrati u sklopu drugog kola, 04. listopada u Nedelišću. Dvije prvoplasirane reprezentacije izborit će plasman u iduću fazu kvalifikacija.