EP U19 (Ž): Njemačka i Nizozemska izborile polufinale

Odigrano je drugo kolo Europskog U19 prvenstva za žene, a saznali smo i prve sudionice polufinala.

U skupini A Njemačka je s 2:0 pobijedila Španjolsku i postala prvi polufinalist. U 25. minuti Graf je nakon kornera Freiganga glavom zabila za prednost Njemica, da bi pobjedu Elfa potvrdila Orschmann prekrasno izvedenim slobodnim udarcem u 66. minuti.

U susjedskom dvoboju domaća Sjeverna Irska uspjela je remizirati sa Škotskom 1:1. Iako je Hanson lijepo iskoristila Gallacherov prizemni centaršut i u 46. minuti dovela gošće u vodstvo, svega pet minuta prije kraja Louise McDaniel zabija prvi, povijesni gol Sjeverne Irske na ovom natjecanju te donosi bod svojoj državi.

Braniteljice naslova francuskinje konačno su upisale prvu pobjedu, budući da su nakon preokreta sa 6:1 deklasirale Italiju. Već u devetoj minuti Serturini je dovela Talijanke u vodstvo, no do odmora je Bourdieu preokrenula rezultat. Ista igračica do svog hat-tricka došla je u 58. minuti, a nakon polukontre u 69. minuti Goetsch je pronašla Ollivier, koja je povisila na 4:1. Samo tri minute kasnije Laurent zabija za 5:1, a konačnih 6:1 postavila je Gavory u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Drugi susret ove skupine igrale su Nizozemska i Engleska, a Nizozemke su s 2:0 pobjedom izborile polufinale. Već u 11. minuti Sabajo je izvela korner, a Nouwen glavom zabila za 1:0, dok je konačan rezultat postavila Smits u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

EP, U19, žene, drugo kolo:

Skupina A

Njemačka 2:0 Španjolska (Graf 25., Orschmann 66.)

Sjeverna Irska 1:1 Škotska (McDaniel 85. / 46. Hanson)

Skupina B

Italija 1:6 Francuska (35., 38., 58. Bourdieu, 69. Ollivier, 72. Laurent, 90+2. Gavory)

Nizozemska 2:0 Engleska (Nouwen 11., Smits 45+3.)