EP U19 (Ž): Njemačka i Španjolska preko Skandinavki do finala!

Poznate su finalistice.

Njemačka i Španjolska finalistice su Europskog nogometnog prvenstva za žene do 19 godina, nakon što su u polufinalnim utakmicama igranima na Tissot Areni u Biel/Bienne pobijedile dvije skandinavske reprezentacije, Norvešku i Dansku.

Njemice su s dva gola na samom kraju prvog i početku drugog dijela došle do pobjede nad Norveškom. Melissa Kossler je u 45. minuti iskoristila prizemno izvođenje slobodnog udarca od strane Krumbiegel te dovela Elf u vodstvo, da bi Krumbiegel drugom asistencijom u 47. minuti pronašla Stolze, koja je postavila konačnih 2:0.

U drugom polufinalu jedan gol bio je dovoljan braniteljicama naslova za prolazak u finale. Furija je pobijedila senzaciju ovogodišnjeg natjecanja, Dansku, pogotkom Abilleire Duenas s preko 20 metara.

Njemačka će tako prvi put nakon 2011. godine igrati u finalu, a ujedno je i najuspješnija nacija sa šest zlata. Španjolke će šesti put u posljednjih sedam godina zaigrati u finalu, no osvojile su samo dva naslova. Veliko finale na rasporedu je u ponedjeljak od 18:15 sati.