EP U19 (Ž): Norveška i Nizozemska izborile polufinale, Talijanke ispale

Poznate su prve sudionice polufinala.

Odigrane su utakmice drugog kola na Europskom U19 prvenstvu za žene, a saznali smo i prve sudionice polufinala.

Iz skupine A to su Norvežanke, koje su pogotkom Sophie Haug iz 43. minute pobijedile Francusku i zauzele vrh skupine. U drugoj utakmici Španjolska je očekivano s 2:0 pobijedila domaću Švicarsku i došla na prag polufinala. Pogotke za Furiju postigle su Olga Carmona i Rosa Marquez Baena.

U skupini B Danska je u dvoboju dvije poražene reprezentacije iz prvog kola pobijedila Italiju golom Sare Holmgaard. Tim pogotkom Skandinavke su ostale u igri za polufinale, dok je Italija već ispala. S minimalnih 1:0 i Nizozemska je pobijedila Njemačku, čime je izborila polufinale. Gol vrijedan tri boda postigla je Rebecca Doejaaren 18 minuta prije kraja.