EP U19 (Ž): Senzacije prvog dana! Braniteljice poražene, viceprvakinje prokockale ogromnu prednost!

Kakva iznenađenja prvog dana natjecanja.

Još jedno nogometno natjecanje, ono za žene, započelo je danas, a riječ je o Europskom U19 prvenstvu, koje će se do 30. srpnja održati u Švicarskoj. Braniteljice naslova su Španjolke, koje su prošle godine nakon dva preokreta bile bolje od Francuske s 3:2, dok su u polufinalu ispale Nizozemska i Njemačka.

I već prvog dana u skupini A vidjeli smo dvije senzacije. S dva pogotka Andree Norheim Norveška je pobijedila braniteljice naslova Španjolke rezultatom 2:0. U drugoj utakmici iste skupine viceprvakinje Francuskinje golovima Boussahe iz kaznenog udarca i Palis imale su velikih 2:0 protiv domaće Švicarske, no Wyser i Lehmann u posljednjih 20 minuta uspjele su donijeti bod domaćinu.

U skupini B zato nije bilo iznenađenja. Pogotkom Krumbiegel Njemačka je s minimalnih 1:0 srušila Dansku, dok je Nizozemska s 3:1 nadvisila Italiju. U prvih pola sata dva gola Wilms i jedan Van Der Meer bila su dovoljna za veliku prednost, da bi u nastavku Caruso samo postigla počasni pogodak.

EP, U19, žene, prvo kolo:

Skupina A

Španjolska 0:2 Norveška (31., 37. – 11m Norheim)

Švicarska 2:2 Francuska (Wyser 70., Lehmann 80. / 15. – 11m Boussaha, 67. Palis)