EP U19 (Ž): Španjolska u reprizi prošlogodišnjeg finala izbacila Francusku, Danska šokirala Nizozemsku!

Poznate su sve sudionice polufinala.

Odigrane su utakmice posljednjeg, trećeg kola grupne faze natjecanja na Europskom U19 prvenstvu za žene i poznate su sudionice polufinala.

U skupini A još od prije se znalo da je Norveška osigurala prvo mjesto pa je s rezervnom momčadi igrala protiv Švicarske i upisala poraz od 3:1. Junakinja domaće reprezentacije bila je Geraldine Reuteler, koja je postigla dva pogotka, a jednog je dodala Lehmann, dok je Runa Lillegard samo zabila počasni pogodak.

U drugoj utakmici ove skupine, onoj koja je izravno odlučivala o putnici u polufinale, Španjolska je s 2:1 pobijedila Francusku, što joj je bilo dovoljno za prolaz. Povela je Furija golom Del Castillo Beivide u 68. minuti, a Jessy Roux deset minuta prije kraja uspjela je izjednačiti. Ipak, igračica Barcelone Carmona je sedam minuta prije kraja donijela pobjedu Španjolkama u reprizi prošlogodišnjeg finala.

Njemačka je u skupini B odradila posao protiv Italije i golovima Nicole Anyomi i Pauline Krumbiegel nanijela joj i treći poraz. Pravu senzaciju zato je napravila Danska, koja je s 3:1 izbacila Nizozemsku. Dajan Heshemi dovela je Skandinavke u vodstvo već u osmoj minuti, da bi osam minuta kasnije Kayleigh Van Dooren izjednačila. Međutim, Heshemi svojim drugim golom vraća vodstvo Danskoj, da bi Janni Thomsen postavila konačni rezultat u 51. minuti.

Tako će se za finale u petak, 27. srpnja, sastati Norveška i Njemačka te Španjolska i Danska.