[FOTO] EP U20 Rukomet: Hrvatska kao druga u doigravanje

Juniorski rukometaši porazom su zaključili grupnu fazu natjecanja.

Muška juniorska rukometna reprezentacija Hrvatske u posljednjem susretu u skupini morala je priznati pobjedu vršnjacima iz Španjolske. Veliki dio posla protivnici odradili su u prvom poluvremenu te na kraju slavili rezultatom 31:36.

U posljednjem, trećem kolu u skupini C, natjecanja Europskog rukometnog prvenstva susrele su se dvije neporažene momčadi. Hrvatski rukometaši nisu uspjeli zaustaviti Španjolsku brzu kontru, što je rezultiralo visokom prednošću. Već na polovici prvog dijela Španjolska stiže do šest pogodaka prednosti i uspijeva ju zadržati do kraja poluvremena. Na odmor Hrvatska odlazi s osam zgoditaka zaostatka.

Nastavak nije ponudio bitnijih promjena u rezultatskom smislu. Reprezentativci Hrvatske pokušavali su uhvatiti priključak s protivnikom, međutim, Španjolci su sigurno sačuvali prednost iz prvog poluvremena. Na kraju je Hrvatska smanjila zaostatak, no, doživjela je prvi poraz na turniru, protivnik je slavio s pet zgoditaka prednosti.

U utorak Hrvatska nastavlja s utakmicama na Europskom prvenstvu, a protivnike će saznati danas nakon završetka prvog dijela natjecanja.