[FOTO] EP U20 Rukomet: Hrvatska potvrdila prolazak skupine

Još jedna pobjeda naših rukometaša.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija uzrasta do 20 godina odigrala je drugu utakmicu na Europskom prvenstvu u Sloveniji. Upisali su i drugu pobjedu, ovog puta slavili su protiv vršnjaka iz Poljske, a susret je završen rezultatom 35:27.

Mladi rukometaši Hrvatske dobro su otvorili susret i kvalitetom stigli do manje prednosti. Poljaci su dobrom obranom uspjeli uhvatiti priključak kod rezultata 11:11. Nakon toga igralo se s dosta grešaka u igri, s obje strane. U posljednjim trenucima prvog poluvremena reprezentativci Hrvatske stječu prednost od tri pogotka i na odmor odlaze rezultatom 17:14.

Nastavak susreta u potpunosti je pripao Hrvatskoj i samim time nije bila upitna druga pobjeda na turniru. U 50. minuti utakmice poveli su najvišom prednošću od osam pogodaka, na semaforu je bilo 28:20. Uspjeli su Poljaci smanjiti zaostatak, završeno je ipak visokom pobjedom Hrvatske. Nagradu najboljeg igrača susreta dobio je Josip Šarac.

U nedjelju u 13. sati juniorska reprezentacija Hrvatske igra protiv Španjolaca, najvjerojatnije u borbi za prvo mjesto u skupini.