[FOTO] EP U20 Rukomet: Hrvatska do prvih bodova

Naši rukometaši uspješno su krenuli u natjecanje.

Hrvatska muška rukometna juniorska reprezentacija natjecanje na Europskom prvenstvu u Sloveniji otvorila je pobjedom. Izabranici Vladimira Vujovića svladali su vršnjake iz Rusije rezultatom 26:22.

Mladi rukometaši Hrvatske od samog početka krenuli su po pobjedu i već nakon prvog dijela susreta vodili sa četiri pogotka prednosti. U prvom poluvremenu bilo je dosta isključenja, a dobar posao odradila je i obrana, jer su Rusi teško postizali golove. Na odmor se moglo otići i većom prednošću, ali je nekoliko protunapada uspješno zaustavio vratar Rusije. U nastavku susreta igralo se brzo i s puno golova, unatoč tome do kraja se igra usporila i Hrvatska je uspješno zadržala prednost iz prvog dijela te slavila na otvaranju prvenstva.

Već sutra mladi rukometaši Hrvatske dočekuju vršnjake iz Poljske, a susret je na rasporedu u 13 sati.