[FOTO] EP U20 Rukomet: Za kraj visoka pobjeda

Hrvatska se sada može okrenuti utakmicama razigravanja.

Juniorske rukometne reprezentacije Hrvatske i Portugala odigrale su svoju drugu utakmicu drugog dijela Europskog prvenstva. Do visoke pobjede stigli su rukometaši Hrvatske, slavili su s rezultatom 30:23.

Susret nije bio značajan ni za jednu od reprezentacija, jer će Hrvatska u nastavku igrati razigravanje za mjesta od 5. – 8., dok Portugalci odlaze u polufinale. Tako su reprezentacije u susret krenule s miješanim sastavima, što je bolje iskoristila Hrvatska i na poluvremenu vodila sa šest zgoditaka prednosti. U nastavku utakmice uspješno su zadržali prednost, iako su Portugalci uspjeli smanjiti na pet golova zaostatka, na kraju je pobjeda s visokih sedam pogodaka prednosti ostala u rukama hrvatskih rukometaša. Najbolji strijelac u redovima Hrvatske bio je Adrian Miličević sa šest postignutih golova.

Izbornik Vladimir Vujović do kraja prvenstva računa na što bolji plasman: “Pobjeda je ovo koja nam puno znači jer smo prekinuli niz od dvije izgubljene utakmice. Iako ova utakmica nije imala rezultatsku vrijednost, ona je dobar poticaj da u borbi za plasman od petog do osmog mjesta možemo doći do što boljeg plasmana”.

U petak počinje razigravanje, a Hrvatska svoju prvu utakmicu igra u 12 sati protiv trećeplasiranog iz skupine I.