EP U21 Kvalifikacije: Hrvatska autogolom i s igračem više do bitne pobjede nad Grčkom

Hrvatska je na pragu Europskog prvenstva.

Mlada hrvatska, U21 reprezentacija, na Aldo Drosini u Puli odigrala je ključnu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Europsko U21 prvenstvo u Italiju i San Marino. Protivnik je bila Grčka, koja nikad dosada nije pobijedila Hrvatsku (tri poraza i jedan remi). Završilo je 2:0 pa je Hrvatska s identičnim brojem bodova, ali boljim međusobnim omjerom i gol razlikom ispred Grka na vrhu ljestvice.

Već na samom početku utakmice, u trećoj minuti, Vergos je nakon centaršuta odlično pucao, no Posavec je odbio loptu, da bi Pasalidis u nastavku akcije glavom pogodio gredu. U 24. minuti Vergos je ponovno imao veliku priliku, no ponovno je Posavec obranio njegov udarac, da bi hrvatski golman i dvije minute kasnije upisao obranu nakon udarca Limniosa.

Prvu priliku mladi Vatreni imali su u 29. minuti nakon dvostrukog proigravanja Vlašića i Jakoliša, no Niksi je pucao pored gola. Brekalo je u 35. minuti uputio prvi, ali bezopasni udarac u okvir gola gostiju, a samo šest minuta kasnije Vlašić je pucao, a Pasalidis nesretno promijenio smjer lopte i postigao autogol pa se na odmor otišlo s prednošću Hrvatske.

Nastavak je otvorio Halilović, udarcem kojega je Kotsaris uspješno obranio, da bi u 65. minuti Nikolaou napravio prekršaj nad Jakolišem, za što mu je sudac pokazao drugi žuti i isključujući crveni karton. To je Hrvatska iskoristila i mirno privela susret kraju te u četvrtoj minuti sudačke nadoknade preko Brekala potvrdila pobjedu.